مقالات آموزشی

نحوه رجیستر کردن گوشی Yealink W56H در بیس Yealink W56P
برای رجیستر کردن گوشی W56H کافیست مراحل زیر را انجام دهید:
این مراحل برای هر دو سری W52P و W56P یکسان است.
1 . کلید قرمز رنگ روی گوشی را بزنید.
2 . روی صفحه نمایش گوشی عبارت “Press base paging 2s then press OK” ظاهر می شود.
3 . سپس کلید wireless را روی بیس به مدت 2 ثانیه نگه دارید، چراغ LED مربوط به هندست روی بیس چشمک خواهد زد
4 . عبارت “Press base paging 2s then press OK” روی هندست را OK کنید
5 . گزینه Register Handset را انتخاب کرده و OK کنید.
6 . بیس مورد نظر را انتخاب کنید.
7 . پین بیس را وارد نمایید - پین بصورت پیش فرض 0000 میباشد -
8 . تا رجیستر شدن کامل هندست صبر کنید - بین 5 تا 10 ثانیه -

آی پی پیش فرض گیتوی های نیوراک
آدرس IP دستگاه های نیوراک سری MX60 و MX120 بصورت پیش فرض 192.168.2.240 بوده و در حالت Fixed قرار داده شده است. همچنین Gateway IP Address نیز 192.168.2.1 می باشد.
آدرس IP دستگاه های نیوراک سری MX8 ، MX8A ، HX4 و HX4E بصورت پیش فرض 192.168.2.218 بوده و در حالت DHCP قرار داده شده است. این بدین معنی می باشد که در صورت وجود DHCP سرور ، دستگاه بصورت اتوماتیک از DHCP آدرس IP دریافت می کند.

راه اندازی دستگاه POS بر روی گیت وی های نیوراک
گیت وی های ویپ نیوراک تنها گیت وی های موجود در بازار ایران بوده که قابلیت پشتیبانی از دستگاه های POS را دارا می باشند.در این سناریو طریقه پیکربندی گیت وی های NewRock برای متصل شدن به دستگاه POS بیان می شود. ذکر این نکته لازم است که گیت وی های نیوراک انتقال دیتا را پشتیبانی میکنند با توجه با این ویژگی امکان استفاده از دستگاه POS فراهم می شود:
مرحله اول :
ابتدا وارد گیت وی FXS شوید، از منوی Basic وارد بخش FoIP شوید. گزینه Transparent and T.30 را انتخاب و سپس دقت کنید که تیک گزینه T.30 فعال شود. پس از انجام تغییرات Submit کنید.
مرحله دوم :
از منوی Routing Table وارد بخش Routing شود و خط زیر را در آن تایپ کنید:

FXS X Codec PCMU/20/0

این دستور به صورت کلی و برای کلیه خطوط FXS اعمال می شود. چنانچه فقط برای یک یا چند پورت قصد فعال سازی POS را دارید، FXS های مربوطه را مشخص کنید. ( به عنوان مثال [FXS[1 برای فعای سازی پورت 1 ). توجه داشته باشید که با توجه به اینکه خط های مسیربابی به ترتیب از بالا به پایین اجرا می شود ، با توجه به اولویت دستور بالا را در خط اول قرار دهید.
مرحله سوم :
وارد گیت وی FXO شوید، از منوی Basic وارد بخش FoIP شوید. گزینه Transparent and T.30 را انتخاب و سپس دقت کنید که تیک گزینه T.30 فعال شود. پس از انجام تغییرات Submit کنید.
مرحله چهارم :
از منوی Routing Table وارد بخش Routing شود و خط زیر را در آن تایپ کنید:

IP X Codec PCMU/20/0

این دستور به صورت کلی و برای کلیه خطوط FXO اعمال می شود. چنانچه فقط برای یک یا چند پورت قصد فعال سازی POS را دارید، FXO های مربوطه را مشخص کنید.
توضیحات :
این پیکربندی برای گیت وی های نیوراک با firmware version 1.9.82.316 به بالا می باشد.
توجه داشته باشید که با توجه به اینکه خط های مسیربابی به ترتیب از بالا به پایین اجرا می شود، با توجه به اولویت دستورات ذکر شده باید در سطر اول قرار بگیرند.